Apie Katę Voke

 Į kiekvieno iš Jūsų pašto dėžutę vieną dieną gali atkeliauti laiškas. Paprastas laiškas su pašto ženklu, siunčiamas paštu. Tik rašytas jis ne draugo ar banko. Paslaptingus laiškus Lietuvoje ir į užsienį siunčia Katė Voke.

  • Kas yra Katė Voke?

Katė Voke yra staigmena, siunčiama paprastu paštu. Žmonės užsako tokius laiškus savo draugams, vaikams, gal net priešams, o Katė Voke pakuoja, rašo, kuria, ir nusiunčia adresatams.
Šalia laiško, poezijos ar pamokančio teksto dažnai į voką  įdedame ir materialių smulkmenų.

  • Kas tai gali būti?

Mūsų dovanų skyrelis vis plečiasi. Tinka viskas, ką galima legaliai siųsti paštu ir kas telpa į voką. Esame siuntę ir šukas, ir atsuktuvą, loterijos bilietų, net termometrą. Tiesa, ne paprastą.. Žmonėms labai smalsu, ką jie gaus laiške, bet to nuspėti neįmanoma. Ir neverta. Katės Voke deklaruojamas šūkis – mėgautis akimirka ir nepaskęsti lūkesčiuose.

  • Kaip gimė tokia idėja?

Idėja gimė prieš pora metų tamsų vakarą važiuojant Lietuvos keliais. Ko gero, gimė iš noro teikti žmonėms džiaugsmą, atnešti į kasdienybę netikėtumą. Galima tai padaryti įvairiais būdais, bet Katė Voke nuo mažens labai mėgo laiškus. Taigi, noras įgavo formą, ir štai, jau pora metų laiškai keliauja ne tik Lietuvos keliais.

  • Kodėl toks pavadinimas?

Katė Voke visada yra staigmena. Pavadinimas ir kilo, galvojant apie kažką netikėto, nežinomo. Populiarus posakis apie  „kates maiše“- neva pirkdamas katę maiše labai rizikuoji. Katė Voke bando paneigti rizikos grėsmę – užsakantys laiškus nežino, ką gaus jų draugai, bet netikėtumas visada būna malonus. Tiesa, laikui bėgant sumanėme pateikti papildomą klausimą užsakinėjant laišką – klausiame, ar siunčiamas laiškas gali būti drąsus, ar verčiau tam žmogui siųsti nešokiruojančius ir kultūringus laiškus.

  • Kokių žmonių reakcijų sulaukiate?

Dažnai nustemba ir džaugiasi ne tik gavėjai, bet ir siuntėjai. Kartais gauname laiškus su atsiliepimais, žmonės atsiunčia ir nuotraukas su voko turiniu. Vaikai yra ypatingi Katės Voke gerbėjai, visada laukiantys laiškelių ir dažnai tikintys Katės Voke realumu.

Yra buvę ir juokingų atvejų. Kartą žmonės bandė užplikyti kaip arbatą nusiųsta kvapą namams. Laimė, laiku suspėjo paskaityti, kas užrašyta ant pakelio. Katės Voke močiutė (tikras žmogus), gavusi laišką, sau iššifravo, kad jį siunčia pagyvenusių senjorų draugija, mat pašto antspaude buvo raidės PSD.

Kartais užsakovai siunčia laiškus anonimiškai, tad tikrai buvo ne vienas atvejis, kai gavę anonimiškus laiškus žmonės prašydavo atskleisti, kas juos užsakė. Bet Katė Voke ištikimai laikosi paslapties principo.

  • Kuo dar užsiima Katė Voke?

Be paprastų laiškų dar siunčiame teminius – galima užsakyti laiškų seriją vaikams apie sveikus įpročius (dantų valymą, miegą, sportą..), mokyklą, draugus. Taip pat ruošiame laiškus svečiams – Katės Voke laiškeliai tarnauja kaip dovanėlės svečiams vestuvių ar krikštynų proga. Visgi, populiariausi pavieniai laiškai, sveikinimai gimtadienio proga. Ir aišku, labai populiarūs sveikinimai artėjant šv.Kalėdoms.

Kartais dalyvaujame socialinėse akcijose – esame siuntę laiškus į senelių namus, parėmę krizinėse situacijose esančius žmones.

  • Kokia Katės Voke komanda?

Katės asmens kodo neturi. Kol kas laiškų rašymu užsiima vienas žmogus. Ir jis nenori atskleisti savo tapatybės. Kada žmogus sužino, kas jam rašys laišką, automatiškai projektuoja savo lūkesčius, turi įsivaizdavimą, kas tai bus. O katės paslaptingos ir dažnai vaikšto vienos.

  • Ko Katė Voke linki Tau, dabar skaitančiam šį puslapį?

Labai paprastų dalykų – atsimerkti ir nuoširdžiai pamatyti aplink esantį gamtos ir žmonių grožį. Ir, be abejo, mylėti save ir bent kartą per mėnesį maloniai nustebti.

Lapkričio lietus ir sniegas gali slėgti ir šaldyti. Bet gali raminti ir auginti. Požiūrį į jį pasirenkame patys.

www.katevoke.lt